Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

środa, 21 lipca 2010

Buderus Logamax GB022 - wiszący kocioł kondensacyjny

W dwóch postach zajmowaliśmy się tematem kondensacyjnych kotłów grzewczych produkowanych przez firmę Buderus. Przybliżyliśmy czytelnikom kocioł logamax gb162 będący zdecydowanie wyjątkowym urządzeniem.
Natomiast w tym poście omówimy inny model wiszącego kotła kondensacyjnego - jest to Buderus Logamax plus GB022.
Do wyboru są dwie wersje tych pieców. Jednofunkcyjny
Logamax plus GB022-24 oraz dwufunkcyjny Logamax plus GB022-24K o mocy
24 [kW] i 28,5 [kW](na potrzeby ciepłej wody użytkowej). Kocioł może być opalany gazem ziemnym E (GZ 50), Lw (GZ 41,5), Ls (GZ35) lub płynnym (propanem). Oczywiście najważniejszymi elementami kotła są palnik oraz wymiennik ciepła. Zostały one tak skonstruowane, aby jak największa część energii cieplnej przejmowana była na drodze promieniowania, co umożliwiło zmniejszenie wymiarów samej komory spalania. Kocioł Buderus Logamax GB022 cieszy się ostatnio bardzo dużą popularnością zwłaszcza w tych rejonach Polski, gdzie każdy grosz się liczy - np. w Lublinie.
Warto poświęcić chwilę wymiennikowi ciepła w tym kotle.
Wymiennik ciepła w tym kotle ma spiralny kształt - dzięki temu jego sprawność jest lepsze niż w płytowych, standardowych wymiennikach ciepła. Zbudowany jest on z ożebrowanych rur "Spiral" ze specjalnego, odpornego na korozję stopu aluminiowego.
I jeszcze jedna zaleta: kotły logamax plus gb022 elektrodę żarową, a nie zwykłą zapłonową(za pomocą iskry) - dzięki temu zapłon odbywa się ciszej. Ma to duże znaczenie, gdyż niejeden użytkownik decyduje się na umiejscowienie kotła w kuchni lub w łazience.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.