Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 26 lipca 2010

Kotły Buderus

Jest już druga połowa lipca. Większość inwestorów właśnie w tym okresie zaczyna intensywne poszukiwania urządzeń grzewczych, które zainstaluje w swoim nowym domu czy firmie. Wybór jest oczywiście ogromny. Już samo zdecydowanie się na markę kotła centralnego ogrzewania jest dosyć trudne, nie mówiąc już o wyborze odpowiedniego kotła. Samych kotłów Buderus jest spory wybór. Firma ta oferuje nam wiszące kotły gazowe(kondensacyjne, konwencjonalne, z zamkniętą komorą spalania lub bez, jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne), stojące kotły żeliwne(zarówno gazowe jak i olejowe - są także modele z zastosowaną metodą kondensacji), kotły na rozmaite paliwa stałe(np. węgiel, węgiel eko-groszek, drewno zwykłe, tzw drewno zgazowane - holzgaz, pellet, miał), oraz centrale grzewcze (zmontowany z zasobnikiem cwu i innymi akcesoriami kocioł wyglądający jak lodówka :) zarówno olejowy jak i gazowy także w wersjach kondensacyjnych).
Oczywiście warto wspomnieć, że urządzenia grzewcze Buderus to nie tylko kotły. Rynek urządzeń grzewczych wzbogacają różne modele pomp ciepła oraz kolektory słoneczne(płytowe albo próżniowe).
Niestety sporo ludzi tej poważnej inwestycji dokonuje wybierając jednego instalatora. I wybiera takie urządzenie, które zachwala dana firma. Czy nie lepiej trochę się wysilić i samemu zebrać wiarygodne informacje na temat poszczególnych modeli i firm?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.