Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

wtorek, 6 lipca 2010

Naścienny kocioł kondensacyjny Buderus

Obecnie kondensacyjne kotły wiszące Buderus mają bardzo wielu zwolenników. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy nie posiadają jako takiego pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię. Dlatego kotły wiszące cieszą się dużym popytem zwłaszcza w miastach, gdzie każdy metr kwadratowy mieszkania jest bardzo cenny.
Jest to możliwe dzięki temu, że koncern Buderus w roku 1991 zawarł umowę z firmą Nefit produkującą gazowe kotły wiszące. W rezultacie powstał gazowy kocioł wiszący, w którym zastosowano technologię kondensacyjną.
Kocioł GB102W został włączony do oferty handowej koncernu Buderus w maju 1992. Dzięki zastosowaniu systemu "TERMOMAX" kocioł był przyjazny środowisku, gdyż w porównaniu z ówczesnymi kotłami c. o. charakteryzował się niską emisją szkodliwych substancji. Dmuchawa wentylatora sterowana mikroprocesorowo zapewniała bardzo precyzyjne dozowanie paliwa, a co za tym idzie optymalne warunki pracy. Kocioł był dostępny w dwóch wersjach: w wersji ze zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u. albo bez.
Współczesne, sprzedawane w Polsce kondensacyjne kotły naścienne Buderus to między innymi: Logamax Plus GB022, Logamax Plus GB152, Logamax Plus GB 112W i Logamax Plus GB162. Są one niejako kontynuacją modelu prototypowego. Technologia kondensacyjnych kotłów wiszących jest już na tyle rozwinięta że jeden niewielki piec GB162 o wydajności 110% może ogrzać budynek o powierzchni 1000m kwadratowych! Zdumiewające osiągnięcie, prawda? W/w model kotła jest zaprojektowany tak, że można łączyć kilka modeli kaskadowo, co daje ogromne możliwości grzewcze przy bardzo małej powierzchni kotłowni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.