Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

piątek, 30 lipca 2010

Żeliwne kotły Buderus

Żeliwne kotły są dosyć często montowanymi przez Polaków urządzeniami grzewczymi. Firmą wiodącą w tym temacie na rynku europejskim jest koncern Buderus. Warto zauważyć, że to właśnie Buderus uruchomił pierwszą w Europie odlewnię żeliwa. Lata badań i doświadczeń w technice grzewczej zaowocowały opracowaniem wysokiej jakości żeliwa mającego zastosowanie w kotłach grzewczych tej marki. O jednym takim modelu(olejowy kocioł kondensacyjny Logano Gb125BE) już pisaliśmy w którymś z postów. Teraz natomiast zajmiemy się gazowym kotłem żeliwnym:
Buderus Logano G144 Eco
Urządzenie to osiąga sprawność energetyczną nawet do 93% procent, co jak na kocioł niekodnensacyjny stanowi bardzo dobry osiąg. Kocioł wykonany jest w sześciu wielkościach o mocy nominalnej od 13 do 32 kW. Jest fabrycznie wyposażony w czujnik zaniku ciągu kominowego.
Na uwagę zasługuje w tym kotle palnik.
Jest to palnik atmosferyczny bez wentylatora(dzięki temu kocioł pracuje bardzo cicho i zużywa mniej energii elektrycznej). Gaz z powietrzem jest mieszany pod wpływem dynamicznej siły gazu.

Załączone zdjęcie ukazuje sposób spalania gazu w komorze spalania. Spala się on nad rurami palnikowymi, dzięki temu palnik jest bardziej żywotny, gdyż nie osiąga wysokich temperatur. Więcej informacji o kotłach Buderus znajdziesz na stronie serwis Buderus lub http://buderus-inserw.pl.
Palnik zastosowany w tych kotłach jest zaprojektowany w ten sposób, że nie ma ruchomych części - dzięki temu koszt jego serwisowania jest tańszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.