Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

piątek, 6 sierpnia 2010

Kocioł grzewczy Buderus Logano S121 holzgas

Kotły na paliwa stałe nadal są bardzo popularnymi urządzeniami grzewczymi. No bo czemuż to mieszkaniec roztocza na Lubelszczyźnie, który posiada kilkadziesiąt arów lasu bukowo-dębowego ma płacić za olej czy gaz opałowy, gdy ma pod nosem mnóstwo świetnego paliwa prawie za darmo? Dlatego koncern Buderus dba także o to, aby jego oferta kotłów grzewczych obejmowała rozmaite, wysokiej jakości urządzenia na drewno. Jednym z takich nowoczesnych kotłów grzewczych jest kocioł na tak zwane drewno "zgazowane" Logano S121.
Kocioł na drewno zgazowane Buderus Logano S121
Zasadniczo rzecz ujmując, sporo osób kotły tego typu bardzo sobie chwali - w stosunku do standardowych kotłów na drewno, kotły na holzgas pozwalają oszczędzić naprawdę sporo paliwa. Niestety wyniki są uwarunkowane wilgotnością drewna, mianowicie drewno opałowe powinno mieć wilgotność maksymalnie 20% - co w praktyce oznacza dwa lata składowania w dobrych warunkach. Posiadacze tych kotłów rozwiązują ten problem w różny sposób. Na jednym z forum dotyczących ogrzewania ktoś podzielił się ciekawym pomysłem. Układa drobno porąbane, jak najlepiej wysuszone drewno, a następnie luki wypełnia pakowanymi w woreczki dobrze ugniecionymi trocinami z tartaku o wilgotności 5%. Może to śmiesznie brzmi, ale dla osób chcących ciąć koszty ogrzewania takie wysiłki przynoszą wyśmienite rezultaty. Kotły Buderus Logano S121 osiągają bowiem sprawność do 85%, co jak na kotły na paliwa stałe jest znakomitym rezultatem. Dzięki temu, że kocioł ten posiada dużą komorę paleniskową wyłożoną wykładziną ceramiczną zasypywać go można nawet raz na dobę!
Jeśli już zdecydujemy się na zakup kotła na holzgas trzeba pamiętać, że aby przedłużyć jego żywotność należy zadbać by powrót wody do kotła nie był niższy niż 65 stopni C.

5 komentarzy:

 1. Firma "Saniterm" Paweł Tomaka z Łukawca jest firmą która prowadzi sprzedaż w Rzeszowie i posiada szeroki asortyment wyrobów Buderusa,z tym że po prostu nie wywiązuje się z umów i jest nie solidna.Tak jak w poście u góry napisano,jest to firma która lekcewarzy swoich klijentów a marka na tym cierpi.Nie polecam tej firmy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnóstwo osób bardzo sobie chwali te kotły. Pracują bez zarzutu i są bardzo żywotne

  OdpowiedzUsuń
 3. wypaliła się tylna ściana po 4 latach . To nie pierwszy przypadek. Piec cieknie i idzie na złom - nie polecam

  OdpowiedzUsuń
 4. WYPALIŁ SIE KOŁNIERZ RUROWY WYDECHU SPALIN W TYLNEJ SCIANIE WSTAWIONA RURA I ZASPAWANY -5 LAT--- NIE POLECAM-

  OdpowiedzUsuń
 5. A ciekaw jestem, sprawdzaliście jaki byłby koszt zamówienia oryginalnej części zamiennej?
  Jak dla tego kotła to trochę dziwne moim zdaniem zjawisko.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.