Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

środa, 4 sierpnia 2010

Kominki Buderus

Dawniej kominek był jedynym urządzeniem, które miało ogrzewać cały dom. Więc choć dodawał uroku i nastroju, częściej kojarzony był z niedostatecznie ogrzanym domem. Stopniowo, gdy zaczęły pojawiać się piece kaflowe, a później centralnego ogrzewania, ludzie z wielką ulgą odchodzili od ogrzewania kominkiem.
Dziś, gdy ciepło w domu można połączyć z nastrojową atmosferą w salonie, do łask wracają kominki. Stają się wręcz niezbędnym elementem ekskluzywnych salonów. Współczesne kominki, takie jak np. kominki wodne z płaszczem wodnym Funke Aqua marki Buderus, nie są jedynie piękną dekoracją pomieszczenia. Kominki bez problemu zasilają instalację centralnego ogrzewania, a nawet mogą całkowicie zastąpić tradycyjny kocioł c.o.
Kominek Funke Aqua posiada wysoką sprawność - 75,6%. Działa tak jak piec do centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Nośnikiem ciepła jest woda. Korpus zbudowany jest z podwójnych ścianek, między którymi przepływa woda. Odbiera ona ciepło z kominka i przekazuje do instalacji grzewczej.
Oprócz ekonomicznego zużycia paliwa i dłuższej stałopalności urządzenia, zaletą tego kominka jest również unikalny system samooczyszczania przedniej szyby. W drzwiczkach znajdują się otwory, którymi wdmuchiwane jest powietrze bezpośrednio na szybę.
Kominek ten posiada także łatwy i precyzyjny system sterowania powietrzem.
Zakres mocy tych kominków to 20 – 26 kW.
Jeśli więc zastanawiasz się nad modernizacją systemu ogrzewania i chcesz nadać wnętrzu swojego domu przytulny klimat, to kominek będzie dobrym rozwiązaniem. Z nutką tradycji w nowoczesność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.