Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

piątek, 13 sierpnia 2010

Kotły na "eko-groszek" Buderus Funke KW

W poprzednim poście rozpoczęliśmy szczegółowe omawianie kotłów produkowanych na licencji Buderusa, a zasilanych tak zwanym węglem eko-groszkiem. Omówimy w tym poście model:
Funke KW

Ten model kotła przedstawiony obok jest to urządzenie osiągające sprawność energetyczną do 83%. Kotły te są zalecane dla użytkowników poszukujących wysokiego komfortu ogrzewania przy niskich kosztach. W opcji z zamontowanym regulatorem tygodniowym A3000 EI istnieje także możliwość sprzężenia kotła z czujnikiem temperatury zewnętrznej.
Kocioł posiada także dodatkowy ruszt oraz oczywiście możliwość podłączenia zasobnika ciepłej wody użytkowej (i sterowanie jej podgrzewem).
Palnik zamontowany w tym modelu kotła jest to retortowy zamknięty, wykonany z żeliwa szarego palnik ze specjalnym systemem nadmuchu powietrza.

1 komentarz:

  1. Ja grzeje ekogroszkiem i pelletem na zmiane. Czasami mieszam ekogroszek i pellet. Jak ktoś mieszka na terenie gdańska (ogólnie pomorskie) to moge z czystym sumieneim polecić sklep: http://ekogroszek-sklep.eu maja tylko ekoret, pieklorz i z pelletu barlinek i coś tam jeszcze. generalnie bardzo dobry ekogroszek i nie jest drogi. Tania dostawa więc nie trzeba jeździć samemu i mordować się z paletami.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.