Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

czwartek, 12 sierpnia 2010

Kotły na węgiel „eko-groszek” – Buderus Funke Econo

W ostatnich postach mówiliśmy o kotłach na paliwa stałe takie jak drewno zgazowane czy miał. W tym oraz w kilku kolejnych zajmiemy się piecami na eko-groszek.
Eko-groszek jest to węgiel o znormalizowanej wielkości - ok. 5-25 mm. Jest on pakowany w worki, dzięki czemu dosypywanie go do kotła następuje szybko, wygodnie i bez korzystania z "robotniczych" narzędzi takich jak szufla :)
Jednym z bardziej znanych modeli kotłów na eko-groszek jest Funke Econo firmy Buderus. Urządzenie to jest zalecane dla tych użytkowników, którzy od swego kotła oczekują utrzymywania zadanej temperatury w określonym czasie. Obok kotła zamieszczony jest pojemnik zasypowy, który ma zwiększoną objętość, co sprawia, że paliwo dorzuca się co 2 - 4 dni. Jak na urządzenie opalane paliwem stałym kocioł Funke Econo osiąga zdumiewającą sprawność energetyczną, bo sięgającą aż do 85%. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego palnika o nazwie BRUCER. Ten specjalnie opracowany palnik ma za zadanie mieszać paliwo z powietrzem tak, aby osiągnąć jak najlepsze warunki spalania. Palnik jest żeliwnym odlewem, dzięki czemu jest odporny na korozję i wewnętrzne naprężenia wywołane wysokimi temperaturami - dzięki temu jest bardzo żywotny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.