Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 4 października 2010

Żeliwny kocioł węglowy G211D


Sporo pisałem już o najnowocześniejszych rozwiązaniach w technice grzewczej. Można było zapoznać się z zasadami działania kotłów kondensacyjnych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, itd. Ale sporo osób nie ma wystarczających środków, by zainwestować w takie urządzenia grzewcze lub też są ostrożni jeśli chodzi o nowinki techniczne. Dlatego nadal dużą popularnością cieszą się kotły węglowe.
W tym poście chciałbym zaprezentować żeliwny kocioł węglowy G211D. Kocioł ten jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które zamierzają wykorzystywać różne rodzaje paliwa do ogrzania swojego domu. Jako opału można spokojnie używać węgla kamiennego, brykietu, koksu, drewna i odpadów drewnianych. Kocioł wykonany jest w sześciu wielkościach o mocy od 10 do 42 kW, dzięki czemu z łatwością można dostosować wielkość pieca do wielkości instalacji centralnego ogrzewania.
W wielu kotłach centralnego ogrzewania zasilanych paliwem stałym poważnym problemem okazuje się niska odporność na korozję. Dużą zaletą tego kotła jest więc żeliwny wymiennik ciepła, który skutecznie chroni piec przed procesem korodowania.
Wielu użytkowników tego typu urządzeń narzeka na konieczność częstego uzupełniania paliwa w kotle. Niektórzy rozwiązują ten problem zakupując kotły na specjalne zamówienie – posiadające powiększoną komorę zasypową. W omawianym przez nas modelu kotła komora zasypowa już fabrycznie jest dużo większa od innych, a to dzięki specjalnej konstrukcji żeliwnych członów kotła. W efekcie posiadanie takiego kotła daje większy komfort, ponieważ rzadziej można zaglądać do pieca. Poza tym, gdy kocioł posiada taką komorę spalania można stosować duże kloce drzewa, co umożliwia bardziej ekonomiczne spalanie.
Podsumowując, kotły węglowe Logano G211D przeznaczone są dla osób, które poszukują prostoty i niezawodności. A różnorodność zastosowanych paliw sprawia, że użytkownik nie jest uzależniony od konkretnego rodzaju paliwa i może je dostosować aktualnie do swoich potrzeb.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.