Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

wtorek, 31 sierpnia 2010

Części w kotłach Buderus

Ostatnio dochodzę do wniosku, że z częściami do kotłów grzewczych jest dokładnie tak samo jak z częściami do samochodów - wymieniając część, mówimy sobie: "takie małe coś - raczej nie będzie drogie", a jak przychodzi co do czego - cena zwala z nóg. Jest to chyba związane po prostu z planem marketingowym firmy. Aby zachęcić klientów do inwestowania w urządzenia danej marki należy zaoferować atrakcyjne ceny. Natomiast na sprzedaży części zamiennych można trochę funduszy odzyskać.
Druga sprawa, która niestety bardzo boli kieszeń, także w temacie wymiany części w kotłach Buderus, to fakt, że Niemcy projektując poszczególne urządzenia raczej nie zakładają, że ktoś, aby je naprawić będzie rozbierał cały moduł na czynniki pierwsze - to Polacy mają taką mentalność. Dlatego wiele części, które średnio rozgarnięty Polak spokojnie wymieniłby sam po prostu nie występuje w sprzedaży. Niestety konsekwencją jest drogie utrzymanie pieca. Przykre, ale prawdziwe...

Sorry za przerwę w postach...

Witam

Jeśli co jakiś czas tu zaglądasz, zapewne przyzwyczaiłeś się do tego, że wpisy są tu zamieszczane dosyć często. Niestety na razie nie mam czasu :)

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających!

poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Kocioł olejowy Buderus Logano G125 BE

Pomimo wzrastającej popularności kotłów gazowych oraz pomp ciepła, kotły olejowe nadal mają wśród Polaków wielu swoich zwolenników. Jednym z najlepiej sprzedających się modeli jest kocioł Logano G125 BE.
- Model ten jest wykonany w czterech wielkościach o nominalnej mocy grzewczej od 17 do 34 kW - w zupełności więc zaspokaja potrzeby budynków kilku - rodzinnych.
- Kocioł został wyposażony w ulepszony, jeszcze bardziej niezawodny palnik olejowy Logatop BE - umożliwia on spalanie oleju opałowego praktycznie bez sadzy. Dzięki temu ergonomia pracy kotła podczas sezonu grzewczego praktycznie się nie zmienia.
- Istnieje możliwość zamontowania urządzenia w celu pracy z zasysem powietrza z zewnątrz budynku - jest to wersja Logano G125 BE RLU
- Model ten zawiera także dodatkową izolację cieplną, która zapewnia cichą pracę urządzenia oraz (a może przede wszystkim) minimalne straty cieplne.
- Jak przystało na urządzenia grzewcze marki Buderus kocioł posiada też znakomitą sprawność energetyczną - bo aż do 96%!
- Warto jeszcze wspomnieć, że kocioł ten współpracuje ze specjalnie do niego zaprojektowanymi zasobnikami ciepłej wody użytkowej - dzięki czemu zapewniony jest nowoczesne design.
Oczywiście to tylko niektóre cechy charakterystyczne tych znakomitych kotłów grzewczych.

wtorek, 17 sierpnia 2010

Buderus, a energia odnawialna cz.2

W jednym z pierwszych postów zajmowaliśmy się już kwestię korzystania z odnawialnych źródeł energii przez koncern Buderus. Kwestia ta nadal cieszy się żywym zainteresowaniem. Dlaczego?
Po części wynika to z ekologii. Otóż naukowcy zaciekle badają zasoby paliw kopalnych na naszej planecie. Wiadome jest, że na całym świecie większość zużywanej energii uzyskuje się z trzech podstawowych paliw kopalnych. Mianowicie z ropy naftowej, węgla i gazu ziemnego. Dominująca jest ropa naftowa i gaz. W większości rejonów świata zużycie energii stale rośnie. Do wyjątków należy grupa państw wchodzących niegdyś w skład Związku Radzieckiego, gdzie przewroty polityczne w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku doprowadziły do zmniejszenia zużycia energii. Znaczna część ludności globu aspiruje do niezwykle energochłonnego stylu życia bogatych społeczeństw, gdzie posiada się samochód, mieszka i pracuje w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach, używa ułatwiających pracę urządzeń zasilanych energią elektryczną. W porównaniu z krajami znajdującymi się dopiero w fazie rozwoju, kraje rozwinięte zużywają ogromne ilości energii uzyskiwanej najczęściej z nieodnawialnych paliw kopalnych. Stosowanie ich ciągle zwiększa emisję zanieczyszczeń. Przede wszystkim zawartość w atmosferze dwutlenku węgla, który zatrzymuje ciepło i powoduje przegrzewanie Ziemi. W miarę narastania obaw przed skutkami efektu cieplarnianego i wzrostu cen ropy naftowej, węgla oraz innych nieodnawialnych i kurczących się zasobów naturalnych, coraz pilniejsza staje się potrzeba pozyskiwania energii z alternatywnych źródeł - po części ze słońca, wiatru i wody. Koncern Buderus jako jeden z największych zajmujących się wdrażaniem nowych technologii w technice grzewczej wychodzi naprzeciw tym potrzebom. W ofercie firmy buderus-inserw.pl znajdziemy bowiem kolektory słoneczne oraz pompy ciepła.

piątek, 13 sierpnia 2010

Kotły na "eko-groszek" Buderus Funke KW

W poprzednim poście rozpoczęliśmy szczegółowe omawianie kotłów produkowanych na licencji Buderusa, a zasilanych tak zwanym węglem eko-groszkiem. Omówimy w tym poście model:
Funke KW

Ten model kotła przedstawiony obok jest to urządzenie osiągające sprawność energetyczną do 83%. Kotły te są zalecane dla użytkowników poszukujących wysokiego komfortu ogrzewania przy niskich kosztach. W opcji z zamontowanym regulatorem tygodniowym A3000 EI istnieje także możliwość sprzężenia kotła z czujnikiem temperatury zewnętrznej.
Kocioł posiada także dodatkowy ruszt oraz oczywiście możliwość podłączenia zasobnika ciepłej wody użytkowej (i sterowanie jej podgrzewem).
Palnik zamontowany w tym modelu kotła jest to retortowy zamknięty, wykonany z żeliwa szarego palnik ze specjalnym systemem nadmuchu powietrza.

czwartek, 12 sierpnia 2010

Kotły na węgiel „eko-groszek” – Buderus Funke Econo

W ostatnich postach mówiliśmy o kotłach na paliwa stałe takie jak drewno zgazowane czy miał. W tym oraz w kilku kolejnych zajmiemy się piecami na eko-groszek.
Eko-groszek jest to węgiel o znormalizowanej wielkości - ok. 5-25 mm. Jest on pakowany w worki, dzięki czemu dosypywanie go do kotła następuje szybko, wygodnie i bez korzystania z "robotniczych" narzędzi takich jak szufla :)
Jednym z bardziej znanych modeli kotłów na eko-groszek jest Funke Econo firmy Buderus. Urządzenie to jest zalecane dla tych użytkowników, którzy od swego kotła oczekują utrzymywania zadanej temperatury w określonym czasie. Obok kotła zamieszczony jest pojemnik zasypowy, który ma zwiększoną objętość, co sprawia, że paliwo dorzuca się co 2 - 4 dni. Jak na urządzenie opalane paliwem stałym kocioł Funke Econo osiąga zdumiewającą sprawność energetyczną, bo sięgającą aż do 85%. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego palnika o nazwie BRUCER. Ten specjalnie opracowany palnik ma za zadanie mieszać paliwo z powietrzem tak, aby osiągnąć jak najlepsze warunki spalania. Palnik jest żeliwnym odlewem, dzięki czemu jest odporny na korozję i wewnętrzne naprężenia wywołane wysokimi temperaturami - dzięki temu jest bardzo żywotny.

wtorek, 10 sierpnia 2010

Kotły miałowe Buderus

Kotły na miał cieszą się dużą popularnością szczególnie w małych miasteczkach, albo na terenach wiejskich. Zasadniczą zaletą tych urządzeń jest bardzo atrakcyjna cena paliwa - jest to (oczywiście w zależności od miejsca i jakości miału) zazwyczaj ok. 1/2 ceny węgla. Jak więc łatwo można się domyślić ten typ kotłów centralnego ogrzewania jest bardzo ekonomiczny. W ofercie koncernu Buderus są dwa modele typowych kotłów miałowych: Funke KM oraz Funke Ultima Q.

Kotły miałowe są przeznaczone dla tych użytkowników, którzy od kotła na paliwo stałe oczekują stałej temperatury. Dla przykładu kocioł Buderus Funke KM jest w stanie utrzymać stałą temperaturę ok 20 godzin od zasypania. Oczywiście to, że piece te są przeznaczone do spalania miału węglowego wcale nie oznacza, że nie można w nich spalać węgla, czy drewna. Wręcz odwrotnie. Dzięki zastosowaniu spalania górnego oraz wielopunktowego nadmuchu kocioł jak najbardziej będzie dobrze pracował także przy tym rodzaju paliwa. W obu modelach kotłów zastosowano nowoczesny sterownik RK2001 W2 lub sterownik ALFA.
Wysokość temperatury kotła utrzymywana jest na poziomie zadanym przez użytkownika
poprzez sterowanie prędkością obrotową wentylatora nadmuchowego. Regulator dokonuje ciągłych pomiarów
temperatury wody w kotle i przedstawia ją na wyświetlaczu oraz odpowiednio steruje pompą c.o. W celu
zapewnienia dokładniejszej regulacji temperatury ogrzewanych pomieszczeń regulator został wyposażony w wejście
umożliwiające podłączenie termostatu pokojowego. Regulator umożliwia także sterowanie pompą ładującą zasobnik
ciepłej wody użytkowej CWU. Regulator posiada dodatkowe, programowane wyjście wielofunkcyjne umożliwiające
podłączenie zaworu mieszającego, sygnalizatora alarmowego lub dodatkowego kotła gazowego lub olejowego.
Zarówno Buderus Funke Ultima Q jak i Funke KM w zupełności wystarczają, aby ogrzać jedno lub dwurodzinny dom o powierzchni 200m kwadratowych.

piątek, 6 sierpnia 2010

Kocioł grzewczy Buderus Logano S121 holzgas

Kotły na paliwa stałe nadal są bardzo popularnymi urządzeniami grzewczymi. No bo czemuż to mieszkaniec roztocza na Lubelszczyźnie, który posiada kilkadziesiąt arów lasu bukowo-dębowego ma płacić za olej czy gaz opałowy, gdy ma pod nosem mnóstwo świetnego paliwa prawie za darmo? Dlatego koncern Buderus dba także o to, aby jego oferta kotłów grzewczych obejmowała rozmaite, wysokiej jakości urządzenia na drewno. Jednym z takich nowoczesnych kotłów grzewczych jest kocioł na tak zwane drewno "zgazowane" Logano S121.
Kocioł na drewno zgazowane Buderus Logano S121
Zasadniczo rzecz ujmując, sporo osób kotły tego typu bardzo sobie chwali - w stosunku do standardowych kotłów na drewno, kotły na holzgas pozwalają oszczędzić naprawdę sporo paliwa. Niestety wyniki są uwarunkowane wilgotnością drewna, mianowicie drewno opałowe powinno mieć wilgotność maksymalnie 20% - co w praktyce oznacza dwa lata składowania w dobrych warunkach. Posiadacze tych kotłów rozwiązują ten problem w różny sposób. Na jednym z forum dotyczących ogrzewania ktoś podzielił się ciekawym pomysłem. Układa drobno porąbane, jak najlepiej wysuszone drewno, a następnie luki wypełnia pakowanymi w woreczki dobrze ugniecionymi trocinami z tartaku o wilgotności 5%. Może to śmiesznie brzmi, ale dla osób chcących ciąć koszty ogrzewania takie wysiłki przynoszą wyśmienite rezultaty. Kotły Buderus Logano S121 osiągają bowiem sprawność do 85%, co jak na kotły na paliwa stałe jest znakomitym rezultatem. Dzięki temu, że kocioł ten posiada dużą komorę paleniskową wyłożoną wykładziną ceramiczną zasypywać go można nawet raz na dobę!
Jeśli już zdecydujemy się na zakup kotła na holzgas trzeba pamiętać, że aby przedłużyć jego żywotność należy zadbać by powrót wody do kotła nie był niższy niż 65 stopni C.

środa, 4 sierpnia 2010

Kominki Buderus

Dawniej kominek był jedynym urządzeniem, które miało ogrzewać cały dom. Więc choć dodawał uroku i nastroju, częściej kojarzony był z niedostatecznie ogrzanym domem. Stopniowo, gdy zaczęły pojawiać się piece kaflowe, a później centralnego ogrzewania, ludzie z wielką ulgą odchodzili od ogrzewania kominkiem.
Dziś, gdy ciepło w domu można połączyć z nastrojową atmosferą w salonie, do łask wracają kominki. Stają się wręcz niezbędnym elementem ekskluzywnych salonów. Współczesne kominki, takie jak np. kominki wodne z płaszczem wodnym Funke Aqua marki Buderus, nie są jedynie piękną dekoracją pomieszczenia. Kominki bez problemu zasilają instalację centralnego ogrzewania, a nawet mogą całkowicie zastąpić tradycyjny kocioł c.o.
Kominek Funke Aqua posiada wysoką sprawność - 75,6%. Działa tak jak piec do centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Nośnikiem ciepła jest woda. Korpus zbudowany jest z podwójnych ścianek, między którymi przepływa woda. Odbiera ona ciepło z kominka i przekazuje do instalacji grzewczej.
Oprócz ekonomicznego zużycia paliwa i dłuższej stałopalności urządzenia, zaletą tego kominka jest również unikalny system samooczyszczania przedniej szyby. W drzwiczkach znajdują się otwory, którymi wdmuchiwane jest powietrze bezpośrednio na szybę.
Kominek ten posiada także łatwy i precyzyjny system sterowania powietrzem.
Zakres mocy tych kominków to 20 – 26 kW.
Jeśli więc zastanawiasz się nad modernizacją systemu ogrzewania i chcesz nadać wnętrzu swojego domu przytulny klimat, to kominek będzie dobrym rozwiązaniem. Z nutką tradycji w nowoczesność.

Buderus Logamax plus GB132

Kondensacyjna centrala grzewcza Buderus Logamax plus GB132
Dawniej ludzie cieszyli się z samego faktu, że udało im się kupić piec do centralnego ogrzewania. Obecnie, kiedy na rynku jest bardzo dużo firm oferujących urządzenia grzewcze, nie tylko chodzi o to, by kupić kocioł, który ogrzeje nasze mieszkanie i podgrzeje wodę użytkową. Zależy nam też, aby kocioł spełniał wymogi estetyczne, by pasował do wnętrza mieszkania.
Dlatego w tym poście chcemy zapoznać Państwa z kondensacyjną centralą grzewczą Logamax plus GB 132 marki Buderus. Urządzenie to zalicza się do najbardziej zaawansowanych w swojej kategorii zarówno pod względem technologicznym, jak i estetycznym. Kocioł ten wraz z całym osprzętem i automatyką jest wyglądem zbliżony do lodówki, więc nie psuje wyglądu pomieszczenia i może zostać zamontowany w kuchni, łazience, piwnicy bądź na poddaszu.
Oprócz pięknej formy w konstrukcji tej centrali użyto nowoczesnej, wyrafinowanej techniki kondensacyjnej. Skroplona para wodna ze spalin wykorzystywana jest do ogrzewania, dzięki czumu kocioł osiąga sprawność cieplną do 108%. Zastosowano również płynną regulację mocy w zakresie 40-100% oraz nowoczesny system regulacji Logamatic EMS.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat funkcjonowania tej centrali możesz skorzystać ze strony http://buderus-inserw.pl.
Najważniejszy jest fakt, że dziś mamy naprawdę duży wybór jeśli chodzi o urządzenia grzewcze i nawet najbardziej wymagająca osoba może znaleźć odpowiedni kocioł.

poniedziałek, 2 sierpnia 2010

Kocioł gazowy czy olejowy? Buderus Logano G115 WSE

Rodzaj paliwa, jakim zdecydujemy się ogrzewać dom jest jednym z najistotniejszych dylematów dotyczących wyboru urządzenia grzewczego. Swego czasu bardzo popularne były kotły opalane olejem opałowym. Ale w miarę jak budowano coraz bardziej rozległą sieć gazową, coraz większym uznaniem zaczęły się cieszyć kotły gazowe. Dlaczego?
Otóż kotły gazowe w przeciwieństwie do pieców olejowych nie potrzebują dodatkowego miejsca na magazynowanie paliwa. Gazowe kotły wiszące firmy Buderus zdolne ogrzewać dom o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych mogą być zainstalowane nawet w kuchni, czy łazience. Wziąwszy jednak pod uwagę niepewność w dostawach paliw w naszych czasach wiele osób decyduje się na rozwiązanie pośrednie pomiędzy kotłem olejowym, a opalanym gazem.
Buderus Logano G115 WSE
Jest to żeliwny kocioł z możliwością zamontowania albo palnika na olej, albo na gaz. Ten model kotła występuje w trzech wariantach mocy: 25, 32 oraz 40 kW. W zupełności więc jest on w stanie ogrzać dom dwurodzinny. Poszczególne segmenty kotła Logano G115 są wykonane ze specjalnego żeliwa GL180M, które gwarantuje długą żywotność tego urządzenia. Co ciekawe jak na kocioł bez zastosowanej techniki kondensacyjnej Logano G115 osiąga bardzo wysoką sprawność energetyczną bo aż do 94,5%.
Zasadniczą zaletą tego kotła jest bardzo duży wybór palników, które można w nim zamontować, oraz systemów regulacji, a także zasobników ciepłej wody użytkowej, z którymi może współpracować.
Jednocześnie jak na urządzenie o takich możliwościach kocioł jest dostępny w dosyć przystępnej cenie ok. 5tys. złotych.