Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

piątek, 26 sierpnia 2011

Co nowego w przepisach?

Nieznajomość prawa nie jest wytłumaczeniem uchybiania obowiązującym normom prawnym. Dlatego lepiej wiedzieć, jakie elementy powinny być zawarte w projekcie instalacji sanitarnych w naszym przyszłym domu. W 29 numerze Buderus Kurier ukazał shttp://www.blogger.com/img/blank.gifię dosyć przystępnie napisany artykuł dotyczący zmian wprowadzonych przez Ministra Infrastruktury w dniu 12.03.2009 r., a obowiązujących od 08.07.2009 r. Artykuł został zredagowany przez pana Mariana Dolatę. Można go znaleźć tutaj: http://www.buderus.pl/files/201104061603230.buderus_kurier_wydanie_29.pdf.
Jedną ze zmian, która niewątpliwie zainteresowała wielu jest ta dotycząca stosowania kotłów na paliwa stałe w zamkniętych instalacjach centralnego ogrzewania. Otóż obecnie można takowe stosować, gdy ich nominalna moc grzewcza jest mniejsza niż 300kW. Może to więc oznaczać koniec instalacji otwartych w domach jednorodzinnych o powierzchni nawet do 300m2.
Bardzo duże ułatwienie zostało też wprowadzone w kwestii montażu systemów kominowych w kotłach gazowych. Otóż wylot przewodu kominowego kotła gazowego może być usytuowany nawet na wysokości 0,5m nad wysokością gruntu (o ile w odległości 8m nie znajduje się jakiekolwiek miejsce o charakterze rekreacyjnym). Wartym wspomnienia jest jeszcze fakt, że każde grzewcze urządzenie gazowe powinno mieć osobny przewód spalinowy, zgodny oczywiście z wymaganiami producenta przedstawionymi w specyfikacji technicznej. Niemniej oczywiste jest, że zmiany prawne wprowadzane w tym zakresie zainteresują przede wszystkim projektantów domów oraz firmy instalatorskie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.