Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

środa, 10 sierpnia 2011

Uszkodzony kocioł po uderzeniu pioruna - co zrobić?

W ostatnich tygodniach w Polsce mamy coraz więcej burz. W związku z tym od czasu do czasu zdarzają się przepięcia w instalacjach elektrycznych w wyniku uderzeń piorunów. Piorun nie musi uderzyć w nasz budynek, aby pojawiło się przepięcie w instalacji elektrycznej. Niestety przepięcie bywa zabójcze dla elektroniki kotłów gazowych czy olejowych. Pomimo istnienia w kotle odpowiednich bezpieczników zdarza się, iż uszkodzeniu ulega sama płyta główna elektroniki. Cóż wtedy począć?
Najlepiej oczywiście jest mieć na takie sytuacje ubezpieczone mieszkanie. Jeśli nie, warto zająć się tym w inny sposób.
Każdy zakład energetyczny jest ubezpieczony. Należy dowiedzieć się, gdzie ubezpieczony jest nasz zakład energetyczny, a następnie przedstawić nasz problem w zakładzie ubezpieczeniowym, a nie w oddziale energetycznym .

Sam koszt wymiany płyty głównej bywa czasem niedaleki od ceny zakupu nowego kotła gazowego. Autoryzowany serwisant firmy Buderus nie zajmuje się naprawą uszkodzonej płyty elektroniki. W niektórych przypadkach jest światełko nadziei, że płytę uda się naprawić - można w tym celu zasięgnąć rady u jakiegoś zapalonego elektronika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.