Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

czwartek, 6 października 2011

Buderus Logamax GB162 w nowym wydaniu!

Sprawdzony w praktyce, doceniany zarówno przez użytkowników indywidualnych jak i specjalistów w zakresie techniki grzewczej. Gazowy kocioł kondensacyjny Logamax Plus GB162 został doceniony prze koncern Buderus. Dlatego w tym roku doczekał się rozbudowania jego typoszeregu z tych znanych wersji - 80 oraz 100kW, do urządzeń o wielkościach 15, 25, 35, 45 oraz 65 kW. Kocioł został zaprojektowany oczywiście zarówno w wersji jednofunkcyjnej jak i dwufunkcyjnej (z 40 - litrowym podgrzewaczem warstwowym wykonanym ze stali szlachetnej).
Osiągnięcie tak wysokiej sprawności energetycznej w omawianym modelu kotła, przy jednoczesnej bardzo dobrej jego trwałości jest możliwe między innymi dzięki zastosowaniu takich technologii jak ETAplus, FLOWplus, a także ALUplus.
Technologia ETAplus
Technologia ta wiąże się ze starannie dopracowanym ceramicznym modulowanym palnikiem. Dzięki niemu kocioł może pracować w zakresie od 19 - 100% nominalnej mocy. Jedną z bardzo istotnych zalet tak szerokiej modulacji jest zminimalizowana ilość startów kotła - co jak nietrudno się jest domyśleć znacznie wydłuża jego żywotność.
Technologia FLOWplus
Kocioł Buderus Logamax Plus GB162 charakteryzuje bardzo niski pobór energii elektrycznej. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu pompy wodnhttp://www.blogger.com/img/blank.gifej (energetyczna klasa A) z regulacją obrotów w zależności od aktualnej mocy palnika.
Technologia ALUplus
Dzięki wyjątkowej konstrukcji wymiennika ciepła, kocioł Logamax plus GB162 jest między innymi oszczędniejszy w serwisowaniu. Dzięki temu, że jest on zbudohttp://www.blogger.com/img/blank.gifwany z aluminium, kocioł charakteryzuje się niewielką wagą oraz naprawdę sporą żywotnością. Ożebrowane rury wymiennika ciepła dodatkowo są powleczone polimeryzacją plazmową.
Na naszym blogu już niejednokrotnie poruszaliśmy temat kotła Logamax Plus GB162.
Opinie na temat kotła Buderus Logamax GB162
Prezentacja kotła Buderus Logamax GB162


Zachęcamy Państwa do zapoznania się z najnowszym wydaniem czasopisma, Kurier Buderus, gdzie temat tego znakomitego urządzenia został omówiony bardziej obszernie :) - http://www.buderus.pl/files/201104061603230.buderus_kurier_wydanie_29.pdf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.