Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 31 października 2011

Buderus na targach ISH 2011


W dniach 15 - 19 marca 2011 roku odbyła się we Frankfurcie kolejna, 51 edycja targów ISH. Jest to międzynarodowa, prestiżowa impreza dedykowana branży klimatyzacji, ogrzewania, wentylacji oraz instalacjom wodnym. Oczywiście firma Buderus jest jej stałym bywalcem. To właśnie tutaj, co dwa lata Buderus prezentuje owoce pracy wielu ekspertów w zakresie techniki grzewczej. To właśnie na targach ISH w 1977 roku światło dzienne ujrzał rewolucyjny system regulacji pracy kotłów grzewczych względem temperatury zewnętrznej zastosowany w niskotemperaturowych kotłach olejowhttp://www.blogger.com/img/blank.gifych serii "Ecomatic". W roku 1981 Buderus, jako twórca techniki kondensacyjnej zaprezentował pierwszy w historii kondensacyjny kocioł grzewczy "Logana-Ecomatic plus". Natomiast bardzo popularny, rozbudowany regulator RC35 został przedstawiony na targach ISH w roku 2007.

W tym roku jedną z nowości zaprezentowanych przez koncern Buderus był nowy system hybrydowy Logatherm WPLSH (więcej na jego temat tutaj - http://www.buderus.de/Ueber_uns/Presse/Fachpresse/Waermepumpe/A_strong_team-3894296.html).

Zachęcamy do obejrzenia relacji z prezentacji firmy Buderus na targach ISH w roku 2011.

czwartek, 6 października 2011

Buderus Logamax GB162 w nowym wydaniu!

Sprawdzony w praktyce, doceniany zarówno przez użytkowników indywidualnych jak i specjalistów w zakresie techniki grzewczej. Gazowy kocioł kondensacyjny Logamax Plus GB162 został doceniony prze koncern Buderus. Dlatego w tym roku doczekał się rozbudowania jego typoszeregu z tych znanych wersji - 80 oraz 100kW, do urządzeń o wielkościach 15, 25, 35, 45 oraz 65 kW. Kocioł został zaprojektowany oczywiście zarówno w wersji jednofunkcyjnej jak i dwufunkcyjnej (z 40 - litrowym podgrzewaczem warstwowym wykonanym ze stali szlachetnej).
Osiągnięcie tak wysokiej sprawności energetycznej w omawianym modelu kotła, przy jednoczesnej bardzo dobrej jego trwałości jest możliwe między innymi dzięki zastosowaniu takich technologii jak ETAplus, FLOWplus, a także ALUplus.
Technologia ETAplus
Technologia ta wiąże się ze starannie dopracowanym ceramicznym modulowanym palnikiem. Dzięki niemu kocioł może pracować w zakresie od 19 - 100% nominalnej mocy. Jedną z bardzo istotnych zalet tak szerokiej modulacji jest zminimalizowana ilość startów kotła - co jak nietrudno się jest domyśleć znacznie wydłuża jego żywotność.
Technologia FLOWplus
Kocioł Buderus Logamax Plus GB162 charakteryzuje bardzo niski pobór energii elektrycznej. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu pompy wodnhttp://www.blogger.com/img/blank.gifej (energetyczna klasa A) z regulacją obrotów w zależności od aktualnej mocy palnika.
Technologia ALUplus
Dzięki wyjątkowej konstrukcji wymiennika ciepła, kocioł Logamax plus GB162 jest między innymi oszczędniejszy w serwisowaniu. Dzięki temu, że jest on zbudohttp://www.blogger.com/img/blank.gifwany z aluminium, kocioł charakteryzuje się niewielką wagą oraz naprawdę sporą żywotnością. Ożebrowane rury wymiennika ciepła dodatkowo są powleczone polimeryzacją plazmową.
Na naszym blogu już niejednokrotnie poruszaliśmy temat kotła Logamax Plus GB162.
Opinie na temat kotła Buderus Logamax GB162
Prezentacja kotła Buderus Logamax GB162


Zachęcamy Państwa do zapoznania się z najnowszym wydaniem czasopisma, Kurier Buderus, gdzie temat tego znakomitego urządzenia został omówiony bardziej obszernie :) - http://www.buderus.pl/files/201104061603230.buderus_kurier_wydanie_29.pdf