Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 3 marca 2014

Maksymilizacja redukcji CO2 w roku 2014

Jeszcze do dnia 7.04.2014 większe i mniejsze firmy mogą zgłaszać udział w konkursie w ramach programu: "Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii". Do dyspozycji jest kwota 53 000 000 zł.


Na oficjalnej stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej możemy przeczytać:  
"Finansowane będą inwestycje w zakresie modernizacji/wymiany źródeł ciepła. Wspierana jest także modernizacja procesu spalania lub zamiana nośnika energii na rzecz gazu, oleju, odnawialnych źródeł energii. Premiowane jest odejście od węgla na rzecz biomasy. Nie dotujemy współspalania oraz instalacji zastępczych." 

Pełny tekst programu w formie pdf dostępny jest pod tym linkiem

2 komentarze:

  1. Oczywiście że budowanie energooszczędnych domów ma przyszłość i to tym bardziej, że odpowiednie materiały obecnie są tańsze niż jeszcze kilka(naście) lat temu. Dobrze, że nfośigw dotuje takie budynki, szkoda tylko, że aby spełnić wymagania, trzeba duuużo zapłacić za odpowiednią ekspertyzę :(

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest jakieś chore z tym CO2. Wszędzie jakieś normy i normy, a cała ta ekologia to jedno wielkie nie porozumienie. Przykład samochodów, wyprodukowanie hybrydy kosztuje więcej co2 niż jej oszczędność przez 10 lat..

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.