Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

wtorek, 4 listopada 2014

Finezja w starych kotłach

Chciałabym podzielić się dziś z Wami swoimi przemyśleniami. Post nie będzie więc ściśle techniczny - do czego już może się przyzwyczailiście na naszym blogu ;)

Przyznacie, że obecnie urządzenia codziennego użytku pełnią tylko i wyłącznie funkcję praktyczną. Spytacie może: "A jaką miały by jeszcze pełnić?" Otóż kiedyś każdy przedmiot, urządzenie było wykonane z największą starannością. Nie tylko miało służyć konkretnemu celowi, ale miało być także estetyczne i dekoracyjne. Pomyślcie np. o zwykłej łyżeczce - dawniej było to wręcz dzieło sztuki.

Nie wiem czy wiecie, że podobna tendencja dotyczy także produkcji kotłów grzewczych. Tak, tak, pewnie się zdziwicie, ale kotły dawniej również były zdobione i dekorowane. Zobaczcie sami:

Które kotły bardziej Wam się podobają - współczesne czy te z minionej epoki? 


5 komentarzy:

 1. W moim domu był taki piękny, stary zdobiony kocioł i miło go wspominam. Teraz wzornictwo bardzo ewoluowało, można spotkać nowoczesne kotły ze zdobieniami, przypominające właśnie te z poprzedniej epoki. Jeżeli ktoś zamierz zrobić w swoim domu remont lub planuje wymianę źródła ogrzewania domu czy mieszkania, to taki kocioł może być fantastycznym rozwiązaniem. Nie tylko praktycznym ale również estetycznym.

  OdpowiedzUsuń
 2. kotły z minionej epoki mają zdecydowanie swój urok i klimat, są naprawdę piękne. Wszystko zależy od tego jaki kto ma gust - w moim przypadku - zupełnie nie pasowałby do wnętrza mojego doma. Ja bardzo lubię minimalizm i prostotę :)

  Pozdrawiam, Karola
  firmy budowlane Wrocław

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny kocioł, zrobić sobie z takiego kominek w domu, to musi świetnie wyglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Racja. Kominek z takiego kotła będzie najlepszym rozwiązaniem. Fajna sprawa. Muszę się zastanowić nad zrealizowaniem go w swoim domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe ile kosztował w tamtych czasach...

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.