Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

czwartek, 22 lipca 2010

Olejowy kocioł kondensacyjny Buderus Logano GB125


Do tej pory w kontekście zastosowania technologii kondensacyjnej w technice grzewczej mówiliśmy o wiszących kotłach gazowych. Warto jednak pamiętać, że kotły kondensacyjne to nie tylko kotły gazowe. Tę technologię bez problemu bowiem wykorzystują także piece opalane olejem opałowym.
Jednym z przykładów jest kocioł Logano GB125. Dzięki zastosowaniu techniki kondensacji urządzenie to osiąga sprawność energetyczną do 104%. Kotły te prezentują się bardzo dobrze - nowoczesny design oraz zgrabne połączenie kotła ze specjalnie dopasowanym do niego podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej Logalux LT/1 sprawiają, że ten piec grzewczy świetnie nadaje się do nowoczesnych kotłowni. Jest on dostępny w czterech zakresach mocy: od 18 do aż 35 kW. Z tego wynika, że jest on zaprojektowany na potrzeby domów jednorodzinnych.
Kotły te występują w różnych wariantach, między innymi w wersji UNIT - są wyposażone w specjalny palnik, który gwarantuje czyste spalanie - w zasadzie bez sadzy (dzięki temu posezonowe czyszczenie komory spalania nie jest tak bardzo istotne).
I jeszcze jedna sprawa, o której na ogół omawiając ten model kotła Buderus się nie wspomina. Palnik w tym kotle jest wyposażony w specjalną rurę ceramiczną, która zapewnia wysoką trwałość palnika bez względu na rodzaj oleju opałowego(patrz rysunek).
Więcej informacji na temat tych kotłów można znaleźć na stronie jednego z partnerów handlowych koncernu Buderus w Lublinie: http://buderus-inserw.pl albo na stronie producenta: www.buderus.pl

1 komentarz:

  1. Kocioł gazowy kondensacyjny to świetna alternatywa dla kotłowni, w moim przypadku musiałbym przebudować prawie całą piwnicę a tak 3x mniej miejsca i o wiele taniej.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.