Ciasteczka

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 27 stycznia 2014

Program dofinansowania budowy domów energooszczędnych trwa

Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnych informacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nadal trwa program dofinansowań dla nowo powstających budynków o prawie zerowym zużyciu energii. Budżet przeznaczony na ten cel to 300 mln zł - szacuje się, że kwota ta starczy na dofinansowanie ok. 12 tysięcy domów jednorodzinnych.

Celem programu jest obniżenie emisji dwutlenku węgla w Polsce oraz obniżenie zużycia energii w domach jednorodzinnych przez wykorzystanie efektywnych rozwiązań technologicznych. Aby móc starać się o dofinansowanie, dom jednorodzinny musi mieć parametr EUco mniejszy lub równy 40 kWh/(m2*rok).

6 komentarzy:

 1. Tematyka bloga wygląda naprawdę ciekawie, aż żal, że wpisy pojawiają się tak rzadko ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Dominik. Trzeba jednak przyznać, że napisanie czegoś wartościowego z zakresu techniki grzewczej wymaga dobrego opracowania, a co za tym idzie ... czasu, którego każdy z nas ma przecież stosunkowo niewiele.

   Usuń
 2. Fajna sprawa z takimi dofinansowaniami. My budujemy dom który będzie nam służył nie tylko dając dach nad głową, ale również pozwalający na oszczędzanie pieniędzy za energię, a do tego dostajemy jeszcze dofinansowanie co w jakimś stopniu dodatkowo niweluje koszty inwestycji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Ekopan - dziękuję za komentarz. Jeśli nie mam racji, to przepraszam, ale przyznam, że bardzo wątpię czy budujesz dom. Wydaje mi się, że bardziej chodzi ci o to, żeby dać linka do strony, którą promujesz. Nie toleruję kłamania na moim blogu budowlanym i nigdzie indziej.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.